Kamasi Washington przed premierą płyty „Heaven And Earth”, która zaplanowana jest na 22 czerwca, prezentuje video do utworu „Street Fighter Mas”, w reżyserii A.G. Rojasa.

W klipie pojawiają się legendy „Street Fighter”: Gootecks i Combofiend, a także jeden z bohaterów Washingtona z Los Angeles – Kevin Gilliam a.k.a. BattleCat – wieloletni współpracownik Dr. Dre, Snoopa i Tupaca Shakura.

Film został zainspirowany miłością Washingtona do gry wideo „Street Fighter” i przedstawia jego przygodę w Los Angeles, podczas drogi na epicką bitwę o tytuł mistrza przeciwko Combofiendowi.

Rojas i Washington wcześniej współpracowali przy krótkometrażowym filmie „Truth”, który powstał przy okazji EP-ki „Harmony of Difference” z 2017 roku.

Jak mówi A.G. Rojas:

„Uwielbiam zamieszkiwać świat Kamasiego, a „Street Fighter Mas” był okazją do skręcenia w lewo i zbadania surrealistycznych cech tego świata. Kiedy Kamasi powiedział mi o tle piosenki, o tym, jak „Street Fighter” jest bezpiecznym miejscem dla niego – to przeniosło mnie z powrotem do supermarketu na dole mojego rodzinnego domu, gdzie mój brat i ja próbowaliśmy tylu gier, ilu się dało zanim, jak nasza matka skończyła zakupy.
Wszyscy się zaangażowali i wkładali w to całą miłość, wynikającą z chęci zinterpretowania kinowych cech utworu, by pokazać go jako coś równie nieprzewidywalnego, znajomego, absurdalnego i ostatecznie triumfującego”.