Tola Szlagowska starszej publiczności kojarzy się z zespołem BLOG27, młodsi słuchacze mogą mieć problem z powiedzeniem czegokolwiek o twórczości tego duetu. Pozostańmy przy tych drugich i odstawmy to co było na boczny tor, bo muzyka jaką tworzy teraz Tola jest całkiem inna.

Dowodem na to ma być utwór “Atmosphere”.

„Atmosphere” to tytuł pierwszego, oficjalnego singla Toli po 10 letniej przerwie. Autorami piosenki są Tola i Tim Anderson, znany z takich produkcji jak Edward Sharpe & Magnetic Zeros, Lykke Li, Banks, Twenty One Pilots, Solange Knowles. Piosenkę zaczęli pisać już 6 lat temu, kiedy spotkali się po raz pierwszy, ale dopiero niedawno udało im się ją dokończyć. Za produkcję muzyczną odpowiada również Tim, a współproducentem jest Aron Forbes. Do piosenki powstał teledysk, a luźną inspiracją Toli do scenariusza był film Godarda pt: “Masculin Feminin”. Do współpracy został zaproszony reżyser Tao Ruspoli.

“Atmosphere” zapowiada nowy album Toli pt: “Subtitles”, który będzie utrzymany w klimacie indie-pop: syntetyczne brzmienia, żywe instrumenty, jazzowa wrażliwość plus teksty wyrażające odbiór świata / rzeczywistości.