Z imponującą liczbą ponad 200 milionów sprzedanych albumów na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia.

whitney poster

Artystka, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism.

Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

Premiera w Polsce już 6 lipca!

„Whitney” został pokazany podczas festiwalu w Cannes i dostał bardzo życzliwe recenzję. Tomasz Raczek, znakomity polski krytyk filmowy ocenił film na 7/10. Całą recenzję możecie przeczytać klikając, tutaj. Wydaję nam się, że warto na niego czekać!