Debiutancki album Caluma Scotta, pt. „Only Human” ukazał się 9 marca, i zostało bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytyków. Za brzmienie albumu odpowiedzialna jest grupa producentów: Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio, Oak Felder, Oscar Gorres oraz Phil Paul.

Płyta zawiera 13 kompozycji i jeden remix, w tym dotychczasowe przeboje artysty jak „Dancing On My Own” oraz „Rhythm Inside”, a także wyjątkową akustyczną wersję „Not Dark Yet” Boba Dylana. Singlem promującym album jest utwór „You Are The Reason”, który  został nagrany z kilkoma innymi artystami, m.in. Leoną Lewis.

W ostatnim czasie wspólnie z Leoną wystąpił w programie Live On Good Morning America gdzie zaprezentowali wspólną wersję „You Are The Reason”. Wyszło im to rewelacyjnie, sprawdźcie.

Gdyby tego było mało, wczoraj zaśpiewał podczas finału The Voice w Australii. Zaprezentował cover, od którego wszystko się zaczęło, tj. „Dancing On My Own” oraz wcześniej wspominany „You Are The Reason”, tym razem solo. Występ tak spodobał  się Australijczykom, że album trafił na 1 miescie listy iTunes. W ogóle nas to nie dziwi!