Gorillaz, najsłynniejsza animowana formacja na świecie, ujawniła kolejną piosenkę z nadchodzącej płyty, „The Now Now„, która ukaże się 29 czerwca 2018 roku. Nowy utwór nosi tytuł „Sorcererz” – to elektroniczna, mocno nastrojowa kompozycja, w której czuć ducha soulu.

Gorillaz nie byliby sobą, gdyby przy okazji premiery albumu nie przygotowali jakiejś niespodzianki dla fanów. Nie inaczej jest w przypadku „The Now Now„. Tym razem wielbiciele Gorillaz mogą się zaangażować w uwolnienie z więzienia Wormwood Scrubs członka zespołu, Murdoca Niccalsa, który trafił za kratki! Korzystając z czatbota lub innych komunikatorów można się z nim porozumieć.

O kampanii opatrzonej hashtagiem #freemurdoc, można więcej przeczytać na tej stronie. 2D, Noodle i Russel Hobbs czekają na kolegę. Na razie skład Gorillaz uzupełnia Ace z Gangreen Gang.

Zamów album w przedsprzedaży.

Na płytę „The Now Now” składa się 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Album ukaże się 29 czerwca na kompakcie, winylu oraz w postaci kolekcjonerskiego wydania. Gorillaz tuż po premierze płyty wystąpią w Polsce! Animowaną formację będzie można podziwiać 6 lipca 2018 roku na festiwalu Open’er w Gdyni.