Blisko ludzi, blisko muzyki – tym razem nad Wisłą. Już w 7 czerwca, w Cudzie nad Wisłą, odbędzie się koncert promujący 7. edycję Halfway Festival. Wystąpi Pola Rise – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.

Do tegorocznej edycji białostockiego festiwalu został niecały miesiąc – Halfway rusza już 29 czerwca. Lecz nim m.in. Low, Villagers, The Besnard Lakes, amiina i Jane Weaver wystąpią na scenie Amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej, Halfway odwiedzi Warszawę. W czwartek, 7 czerwca, w Cudzie nad Wisłą zagra i zaśpiewa Pola Rise. Artystka zadebiutowała w 2015 roku wydawnictwem “The Power of Coincidence” zacierając granice między electropopem, a muzyką alternatywną. Mimo krótkiego stażu na scenie porównuję się ją najlepszych – Bjork, Lykke Li czy Banks. Pola Rise, jako jedyna polska wykonawczyni została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Jej piosenka „Did you sleep last night” znalazła się na amerykańskiej składance BalconyTV, wśród najlepszych wykonań live z całego świata. Więcej informacji o koncercie w Cudzie nad Wisłą można znaleźć na stronie wydarzenia.

Halfway to festiwal odkryć i wzruszeń. Jedyny festiwal bez barierek, w trakcie którego artyści po występach dołączają do publiczności, wszyscy wspólnie celebrują najlepszą folkową i gitarową muzykę. Przez trzy dni na przełomie czerwca i lipca można zapomnieć o świecie, zanurzyć się w muzycznym kosmosie i poznać wspaniałych ludzi. Na Spotify możecie posłuchać specjalnie przygotowanej playlisty prezentującej tegorocznych wykonawców. Na YouTube zaś możecie obejrzeć spot promujący festiwal. Dokładniej –
„>spot
pokazujący czego na Halfway Festival na pewno nie doświadczycie.

Halfway Festival jest organizowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Podczas poprzednich edycji Białystok odwiedzili tacy artyści, jak Emiliana Torrini (Islandia), Local Natives (USA), Eivør (Wyspy Owcze), Angel Olsen (USA), SoKo (Francja/USA), Alina Orlova (Litwa), Cass McCombs (USA), Coals (Polska), Sharon Van Etten (USA) i Wilco (USA). Festiwal od lat czynnie współtworzy pozytywny wizerunek Białegostoku i w tym roku po raz kolejny Miasto Białystok wesprze finansowo jego organizację. Koncerty festiwalowe zostaną sfinansowane z budżetu Miasta Białegostoku.