4 czerwca 1989 Polacy opowiedzieli się za wolnością i powiedzieli solidarne NIE systemowi. Z niepewności i nadziei pojawił się przełom: wyniki pierwszych częściowo wolnych wyborów. Z chaosu pełnego idei wyłoniła się zapowiedź wolności!4 czerwca 2018 – w kolejną rocznicę wydarzeń roku 1989 – nie tylko przypominamy, jak fundamentalne znaczenie dla historii Polski miało obalenie komunizmu, ale przede wszystkim ŚWIĘTUJEMY!

ŚWIĘTUJEMY WOLNOŚĆ i zapraszamy na koncert projektu Wojtka Mazolewskiego, „CHAOS PEŁEN IDEI”.

Wojtek Mazolewski od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów. Tym razem gdański muzyk zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Na Placu Deflad wystąpią legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła.

Całości jazzowego charakteru nada kwintet Wojtka Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem, Qbą Janickim w składzie.

Koncert będzie pełne muzycznych niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hiphopem. Silne emocje, poezja, szaleństwo i melodie, które na długo zapadają w pamięć. Styl nie ma znaczenia liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz. Repertuar koncertu będzie oparty na albumie „Chaos Pełen Idei“, wystąpili na nim goście, którzy zagrają dla Was 4 czerwca. Album spotkał się ze swietnym przyjęciem krytyków i publiczność już pół roku po wydaniu uzyskał status „Złotej Płyty“.

Czeka nas prawdziwe ŚWIĘTO: święto wolności, święto muzyki! Ostatni raz w w tak szerokim, prawie kompletnym, składzie z płyty mogliśmy usłyszeć „Chaos” 2 lata temu!

Gośćmi specjalnymi wieczoru będą:

Justyna Święs 

// Wojciech Waglewski 

// Natalia Przybysz

 // Misia Furtak

 // John Porter

 // Piotr Zioła

 // Ania RUSOWICZ

 // Vienio