W zeszłym roku Miguel podróżował po Meksyku szukając swoich korzeni. Udzielił również kilku wywiadów w tamtejszych rozgłośniach radiowych.

Po otrzymaniu nominacji do Oscara za utwór „Remember Me” nagrany do filmu „Coco” wokalista podzielił się informacją, że będzie podążał za swoim dziedzictwem, a co za tym idzie nagra hiszpańskojęzyczny album.

Informacje te zostały potwierdzone podczas wywiadu dla „The Cruz Show” na corocznym koncercie Power House.


Wcześniej w wywiadzie dla „Latina Magazine” powiedział, że to aktorska przygoda zainspirowała go do zrobienia tego projektu (Miguel zagrał w filmie Bena Afflecka „Live by Night” – przyp. red.).

„Pisanie piosenek po hiszpańsku to jedna z rzeczy, które zacząłem robić podczas pracy nad filmem. Nie mogę się doczekać pracy nad czymś większym w tym języku. Może zabrzmi to ambitnie, ale planuję wydać jeszcze w tym roku album po hiszpańsku. Jeśli się to nie uda to przynajmniej wypuszczę jeden lub dwa utwory. Mam nadzieję, że będziecie na to czekać”.

W tym roku Miguel wydał już hiszpańską wersję utworu „Sky Walker”. Dodatkowo dołączył do N.O.R.E., Wiz Khalify i J Alvareza w utworze „Uno Mas”.

Dyskografię Miguela zamyka wydany pod koniec 2017 roku album „War & Leisure”.