Pod koniec maja w Częstochowie będzie królował jazz. Wszystko z okazji przypadającej
 26 maja rocznicy urodzin Milesa Davisa. To właśnie tutaj odbędą się trzy koncerty
 w dn. 24-26 maja poświęcone pamięci tego znakomitego trębacza i kompozytora – jego muzyce i dokonaniom. Inicjatorem wydarzenia jest Frank Parker.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa – 26 maja 1926 roku urodził się Miles Davis
i to właśnie jemu Frank Parker i zaproszeni do projektu muzycy chcą oddać hołd. Artyście, który zmienił oblicze jazzu i wywarł ogromny wpływ na ten gatunek.

„Good music is good no matter what kind of music it is”. – Miles Davis

Pod koniec maja w Częstochowie odbędą się trzy koncerty. Do współpracy zostali zaproszeni muzycy z częstochowskiego zespołu BlackBirdMichał Walczak – gitara,
 Paweł Surman – trąbka,
 Bartek Bednarek – gitara basowa.

Na pierwszym koncercie Frankowi towarzyszyć będzie Kajetan Galas. Z kolei w sobotę na scenie pojawi się również Mikołaj Pospieszalski. Panowie znają się z występów z zespołem Dagadana.


Frank Parker – pochodzący z Chicago perkusista występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Towarzyszy również polskim muzykom m.in. Michałowi Urbaniakowi, czy Marcinowi Pospieszalskiemu. Był dwukrotnie nominowany do Grammy. To znakomity perkusista doceniony przez krytyków
i publiczność, który wystąpił na najważniejszych jazzowych festiwalach.

Koncertował w USA, Kanadzie, Europie, Ameryce Południowej Australii i Azji. Wziął udział
w najważniejszych światowych festiwalach jazzowych w tym North Sea Jazz Festival, oraz Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, Made in Chicago Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Pescara Jazz Festival, International Association of Jazz Educators Convention (IAJE) i wiele innych.

Kajetan Galas – organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku; członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet. Laureat konkursów jazzowych nam.in.: Krokus Jazz Festiwal, czy kultowego wrocławskiego „Jazz nad Odrą”.

Michał Walczak – założyciel tria, gitarzysta jazzowy, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego muzyczne fascynacje to: Miles Davis, John Scofield, Pat Metheny, Bill Frisell, Tomasz Stańko. Współpracował z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim i innymi czołowymi muzykami jazzowymi. Obecnie współpracuje m. in. z Piotrem Machalicą. Założyciel i jeden z liderów zespołu BlackBird Music.

Paweł Surman – trębacz, kompozytor. Brał udział w wielu koncertach i nagraniach studyjnych
u boku takich artystów jak Andrzej Grabowski, Mietek Szczęśniak czy Piotr Machalica. W 2011 roku dostał się do finału międzynarodowego IV Azoty Jazz Contest w grupie juniorów. Wygrał Grand Prix na tym samym konkursie w 2015 roku z zespołem Soundmeck, a także został nagrodzony w kategorii Open na Novum Jazz Festival 2015 w Łomży. Gra z Piotrem Machalicą od 2016 roku.

Bartek Bednarek – basista. Występuje m.in. w zespole BlackBird. Na koncertach towarzyszy m.in. Adze Dyk, Ewie Błachnio. Jest również członkiem zespołu Rootzmans.

Mikołaj Pospieszalski – absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Na stałe występuje w zespole DAGADANA. Brał udział w przedsięwzięciach muzycznych rodziny Pospieszalskich. Współpracował m.in z Arką Noego, 2Tm2,3 oraz Bester Quartet.