Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół Mgły prezentuje swój pierwszy singiel „Czekam na Lato”. Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska, Ada Wyszyńska, Piotr Grudziński, Wojciech Seńko, Bartosz Mielczarek, Rafał Olewnicki.

„Bałtyk” jest drugim, po „Czekam na lato”, singlem Mgieł. Swoją premierę miał 9 maja 2018 roku.

Opowiada o historii toksycznej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć. „Plaże chłodnych mórz” o których mowa w tekście wokalistki Ewy Wyszyńskiej są metaforą kompromisu, na jaki godzi się bohater tej historii. Kompromisu, który każe mu trwać przy drugiej osobie na przekór rozsądkowi. Historia nie jest jednak smutna, a przeciwnie pełna nadziei. Morze pojawiające się w teledysku jest symbolem związku, samotności. Zdjęcia Mateusza Czuchnowskiego oddają klimat emocji bohaterów. Muzyka, za którą odpowiada Piotr Grudziński, również nawiązuje do tematyki morskiej -mewy, głos syren statku.

Reżyserem videoklipu jest Agata Biziuk, a główne role zagrali Natalia Wieciech i Sebastian Cybulski. Gościnnie w nagraniu wzięli udział: Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Daniel Orlikowski (flugelhorn), Łukasz Makowski (kontrabas).

Zespół pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się jesienią tego roku.