Okazjonalny koncertowy projekt Kuby Płużka i Eskaubei w najbliższym czasie pojawi się w Krakowie, Katowicach i Bielsku Białej. Muzycy w składzie: Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal, Adam Tadel, Max Olszewski i Eskaubei, zaprezentują nowe wersje kompozycji krakowskiego pianisty wzbogacone o rap i spoken word.

Koncerty odbędą się w:

  • 17.V. Kraków – Harris Piano Jazz Bar
  • 18.V. Katowice – Absurdalna
  • 19.V. Bielsko-Biała – Klubokawiarnia Aquarium 

Płużek / Eskaubei Quartet +, to wyjątkowy, okazjonalny projekt wynikający ze współpracy muzycznej Kuby Płużka – jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych z Bartłomiejem Skubiszem, raperem i tekściarzem kryjącym się pod pseudonimem Eskaubei.

Doświadczenia wspólnej gry w zespołach Eskaubei & Tomek Nowak Quartet oraz Sophia Grand Club z Vitoldem Rekiem, zaowocowały projektem koncertowym pokazującym zarówno wspólne utwory Płużka i Skubisza z repertuaru Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, jak i utwory znane z solowych dokonań muzyków (m.in. z najnowszej, jeszcze ciepłej płyty Kuby Płużka „Froots”), oraz kompozycje stworzone lub zaadoptowane specjalnie na potrzeby tego projektu. Kompozycje mocno osadzone w rytmie, z dużą porcją rasowych improwizacji okraszone umuzykalnionym rapem i elementami spoken word.

Skład: Kuba Płużek – instr. klawiszowe // Adam Tadel – kontrabas // Max Olszewski – perkusja // Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word, // + Bartłomiej Prucnal – saksofony altowy i sopranowy