Już w najbliższą niedzielę Bobby McFerrin wystąpi w Warszawie, a dzień wcześniej, tj. dzisiaj we Wrocławiu. Obok Gwiazdy zaśpiewają dwaj zaufani członkowie jego rewolucyjnej grupy wokalnej a capella Voicestra, tenor i wokalny perkusista David Worm i bas Joey Blake, oraz 12 osobowy chór a capella wybrany specjalnie na tę okazję.

To niezwykła możliwość, szansa współpracy młodych polskich wokalistów z gwiazdą wielkiego formatu, Bobby McFerrinem – laureatem 10 statuetek Grammy.

Skompletowanie chóru powierzono Piotrowi Nazarukowi, kompozytorowi i liderowi zespołu TGD. W chórze usłyszymy, soprany: Olga Szomańska, Judyta Pisarczyk, Marta Ławska, alty: Dorota Miśkiewicz, Irena Kijewska, Anna Szarmach, tenory: Piotr Nazaruk, Krzysztof Pietrzak, Michał Mielczarek, basy: Piotr Gogol, Daniel Wojsa, Wojciech Myrczek

Z wokalistami spotkała się Ula Dudziak, mentorka chóru, która kilkakrotnie występowała z Bobby McFerrinem, także dzięki niej Artysta po raz pierwszy zaśpiewał w Polsce w 1985 roku, wystąpili wtedy w duecie podczas Jazz Jamboree.

www.youtu.be/1kfeiAFIbQs

Po próbie chóru Ula Dudziak powiedziała:

„Piotr Nazaruk jest idealną osobą, której powierzono dobór śpiewaków, którzy wokalnie są świetnie przygotowani i z pewnością sprawią Bobby McFerrinowi wielką radość. McFerrin wspólnie z nimi stworzy magiczny wieczór, który zapamiętamy na zawsze. Być częścią tego wspaniałego wydarzenia jest obowiązkiem każdego, kto jest wrażliwy na muzykę. Widzimy się się wszyscy bez wyjątku na tym koncercie” – dodała Dudziak.

Bobby McFerrin „Circlesongs” to zaproszenie na muzyczną przygodę, po której nic już nie pozostanie takie, jak przedtem.

“Chcę, aby publiczności udzieliło się to niesamowite uczucie wolności, którego doznaję, kiedy śpiewam” – mówi Bobby. “Największym darem Bobby’ego McFerrina dla jego publiczności jest jej przemiana z widzów w aktorów tych ceremonii” – zauważa Los Angeles Times, ” Dołączcie do tego kręgu i zaśpiewajcie razem z nim.”

Zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku (“Don’t Worry, Be Happy”) wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem “Circlesongs”, 13 maja w warszawskiej Arenie Ursynów, a dzień wcześniej we Wrocławiu.

Na obu koncertach będzie towarzyszył mu chór a capella dobrany przez Piotra Nazaruka.