30 kwietnia obchodzony jest Dzień Jazzu. Od kilku lat towarzyszą temu świętu liczne koncerty, spotkania i wystawy, które odbywają się na całym świecie. Specjalne audycje z tej okazji przygotowała również radiowa Trójka, w której – w trakcie najbliższego weekendu i następnych dni – nie zabraknie nie tylko polskiej jazzowej muzyki w najlepszym wykonaniu, ale również specjalnych audycji poświęconych tej muzyce.

W naszym kraju święto twórców i fanów tej muzyki obchodzone będzie jako Światowy Dzień Jazzu Polskiego.

Z tej okazji, już w najbliższą niedzielę 29 kwietnia, Trójka zaprasza do wysłuchania koncertu międzynarodowego trio Eddie Daniels/Leszek Możdżer/Darek Oleszkiewicz z wrocławskiego Festiwalu Jazz nad Odrą (z 26 kwietnia br.). Początek retransmisji o godz. 19.05. Nasza relacja z koncertu znajduję się tutaj.

Z kolei w poniedziałek 30 kwietnia polski jazz będzie głównym motywem muzycznym w Programie 3 Polskiego Radia, a więc również w audycji „Do południa” (godz. 9.00-12.00), którą poprowadzi Marek Niedźwiecki. Tego samego dnia w „Klubie Trójki” (godz. 21.05) Dariusz Bugalski porozmawia z przedstawicielami dwóch pokoleń polskiego jazzu, czyli mistrzem i nestorem tego gatunku – Włodzimierzem Nahornym oraz Kubą Więckiem – młodym, gniewnym i ogromnie utalentowanym muzykiem, który został nagrodzony Mateuszem Trójki za najlepszy jazzowy debiut 2017 roku.

A wreszcie, również w poniedziałek 30 kwietnia, bezpośrednia transmisja z Wrocławia, gdzie w koncercie zamknięcia festiwalu Jazz nad Odrą wystąpi supergrupa Mitch & Mitch. Początek koncertu o godz. 22.00.