SOHN to przede wszystkim multiinstrumentalista i producent. Już pierwszy singiel (“The Wheel” z 2012 roku) przyniósł mu uznanie i zainteresowanie portali takich jak Pitchfork i The Fader.

Dzięki debiutanckiemu albumowi „Tremors”, SOHN stał się jednym z najbardziej ekscytujących artystów sceny elektronicznej.

www.youtu.be/wSIRtTwBIQM

Od chwili debiutu w 2010 roku porusza się na styku niezależnego R&B, popowej ballady i wrażliwej elektroniki. Dla kultowej wytwórni 4AD nagrał dwa dobrze przyjęte albumy – „Tremors” z 2014 roku i tegoroczny „Rennen”. Komponował nawet dla Rihanny, remiksował The Weeknd i Disclosure, ale jego delikatne, pełne duszy piosenki bliższe są nagraniom Jamesa Blake’a i Jamiego Woona. Muzycznie SOHN postanowił być powściągliwy w kwestii produkcji, ograniczając utwory do trzech podstawowych elementów. Jego celem było znalezienie głównych elementów kompozycji i upewnienie się, że nagrywa tylko najmocniejszy materiał, który obroni się sam, bez magii studia nagraniowego.

„Bardzo starałem się, aby nie ‘przeprodukować’ piosenek i nie zrobić ich w sposób zbyt skomplikowany. A myślę, że miałem do tego tendencję w przeszłości. Do budowania brzmień z wielu warstw. Teraz przekonywałem sam siebie, by dodawać tylko trzy elementy, które sprawią, że będę pewny, że dana piosenka jest wystarczająco dobra sama w sobie.” – mówi artysta.

www.youtu.be/e17iXDf0NGE

Początkowo koncert artysty miał się odbyć w zeszłym roku, jednak cała trasa została przesunięta na wiosnę 2018 roku.

SOHN wystąpi 9 maja w warszawskim Palladium, a przed nim Buslav.

Debiutancki album Buslava był dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii Debiut Roku i Album Roku Pop, swoje miejsce znalazł także w promocji IV sezonu popularnego serialu TVN – “Druga Szansa”.

Od wczoraj możemy słuchać nowego utworu Buslava, pt. “Liczę do 10”. To drugi po “Burning Low” singiel, zapowiadający kolejny album Buslava. “Liczę do 10” to dynamiczna propozycja, która trafiła do streamingu w dwóch wersjach – radiowej i rozszerzonej z gościnnym udziałem RASa z Rasmentalism.

www.youtu.be/MneupyZB_XY

Bilety dostępne na:

www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketmaster.pl, going.pl, palladium.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn.