EP „Mikrofale” zespołu Niemoc, które do tej pory było dostępne jedynie w digitalu, teraz dzięki współpracy wytwórni MOST Records i Brennnessel można nabyć również na winylu. Wydawnictwo zostało wzbogacone o remiksy autorstwa dwóch uznanych producentów związanych z MOST-em: Eltrona i Hatti Vatti.

Dziś można już zakupić owoc ich wspólnej pracy.

Pochodzące z Zielonej Góry trio Niemoc, mimo krótkiego stażu jest już dobrze rozpoznawalne i cenione dzięki klimatycznym kompozycjom mieszającym wpływy shoegaze i tanecznego disco-not-disco. Choć w ich utworach da się wychwycić pewną nostalgię za późnym XX wiekiem (w „Mikrofalach” pobrzmiewają choćby polskie post-punkowe i cold wave’owe lata 80.), to doskonale rozumieją muzyczną teraźniejszość, a swoimi pomysłami sięgają daleko w przyszłość.

„Mikrofale” do tej pory ukazały się jedynie w formie cyfrowej, jako wydawnictwo macierzystej wytwórni Brennnessel (wydającej takich artystów, jak Kamp! czy We Draw A). Dzięki współpracy z MOST Records, wydana została winylowa płyta, która poza oryginalnymi utworami zawiera reinterpretacje autorstwa dwóch producentów związanych z MOST – Eltrona (producent i DJ, od ponad dekady stale obecny na polskiej i międzynarodowej scenie) i Hatti Vatti (producent i muzyk, którego wydany w MOST album „SZUM” podbił zestawienia płyt roku 2017). Artyści MOST Records w intrygujący sposób podeszli do nostalgii obecnej w muzyce Niemocy. Przy „Wyspach Chłodnych” połączyli siły i podczas wielogodzinnej, studyjnej współpracy stworzyli remiks, będący niezwykłą, dubową hybrydą.

Na EP „Mikrofale” znajdziecie również drugi remiks. „Dysko-Miks” utworu “Trynidad, Tobago” Eltrona, to eklektyczny rozgrzewacz parkietów rozbrzmiewający bębnami na pograniczu disco i rocka oraz, wypełniony niepozwalającym o sobie zapomnieć arpeggio.