Bułgarska piosenkarka i tekściarka Ruth Koleva powraca na muzyczne salony ze swoim drugim studyjnym albumem pt. “Confidence. Truth”, który Polsce jest już dostępny dzięki Mystic Production. Ta mikstura, złożona z bardzo osobistych utworów, idealnie wpisuje się w klimat współczesnego popu, oscylując wokół szerokiego wachlarza nastrojów – od pełnych westchnień wyznań na ucho, po epickie, tryskające euforia hymny. Ze szczyptą łobuzerskich dęciaków na dokładkę.

Wyprodukowany przez jej współrodaka Gueorgiu Lineva z kalifornijskiej grupy Kan Wakan, a napisany wspólnie ze wschodzącą gwiazdą Rachel Row, Jonahem Christianem (Stones Throw), Lindsay Olsen oraz SAIGO, “Confidence.Truth” brzmi, jakby bez trudu mógł zadomowić się zarówno w komercyjnych stacjach radiowych, jak i w prywatnych bibliotekach muzycznych jako oddany przyjaciel, gotowy towarzyszyć nam przy każdej okazji.

Mimo że jej korzenie sięgają takich gatunków jak soul i jazz, Koleva odkrywa tu nowa siebie. Brzmienie jest zdecydowanie mocne, ewokacyjne i bardzo płynne. Wyraźnie czuć w nim zwierciadło niespokojnego ducha i rozwoju artystki, flirtującej z przeszłością, konfrontującej się z demonami i czerpiącej radość z ponownego odszukania własnego ja.

Im głębiej zanurzysz się w przestworza hipnotyzującej oryginalnym głosem Ruth Kolevy, tym więcej odkryjesz wartościowych przeobrażeń, dotknięć i zawijasów. Muzyczną ucztę uzupełnia dobrze dobrany zestaw przypraw w postaci najlepszych twórców współczesnego soulu i R&B, co czyni “Confidence.Truth” potrawą doskonałą.

Smaku dodali Ron Avant (Anderson Paak, Snoop Dogg), Jameel Bruner (niegdyś z grupy the Internet) na syntezatorach, perkusista Gene Coye (Flying Lotus) i basista Cooper Appelt. Nie zapominając o niezawodnej Sofia Philharmonic Orchestra.

Barwa głosu Kolevy jest taka gładka… Czujesz intymność i chcesz więcej! – Richard Bona

Koleva to najlepsze, co nas ostatnio spotkało z Europy Wschodniej – Robert Elms (BBC)

Głos Ruth Kolevy jest niesamowity! Pokochałem jej pierwszy album, a piosenka ‘Run’ na zawsze podbiła moje serce! Uwaga na nią! – Mark Ronson

Głos Ruth jest tak emocjonalny, że nie możesz się oderwać od słuchania – Lianne La Havas po tym, jak Ruth zagrała support przed jej koncertem w Los Angeles

Cudowna kombinacja Space-Funku i Pop-Soulu – EARMILK

Delikatny, uwodzicielski styl wokalu. Kochamy to! – Black Book