Aga Czyż to wokalistka i kompozytorka z Poznania. Szerszej publiczności Aga dała się poznać w 2013 roku kiedy wzięła udział w programie “The Voice of Poland” (trafiła do drużyny Marii Sadowskiej). Jednak na długo przed programem Aga komponowała własne piosenki, które obok coverów, zamieszczała na swoim kanale YouTube.

Jej debiutancki album nosi tytuł “A.” i swoją oficjalną premierę będzie miał 10 maja br.

aga czyz A - digipack front

“A.” to zbiór 9 utworów o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Album ten nagrany został w przepięknym studio, RecPublica, w Lubrzy, w 4-osobowym składzie. Nagrania zarejestrowane zostały na tzw. setkę.

Aga oraz muzycy (Jacek Szwaj, Damian Kostka, Mateusz Brzostowski) nagrywali wszystko jednocześnie, w tym samym czasie, co jest obecnie rzadko spotykane i rzadko praktykowane, a tworzy niepowtarzalną energię i nastrój.

Nad realizacją, mixem i masteringiem płyty czuwał Łukasz Olejarczyk, współodpowiedzialny za brzmienie albumów takich artystów jak m.in. Anita Lipnicka czy Bisquit.

www.youtu.be/ygNv7Np9afg

Aga jest autorem wszystkich tekstów , a razem z Rafałem Lewickim, poznańskim basistą, współkomponowała cały album.

Aga tak opowiada o płycie:

“Wychowywałam się na twórczości the Beatles, Sade, George’a Michael’a czy the Carpenters, u których melodyjność i prostota kompozycji w dobrym tego słowa znaczeniu były kluczowe. W połączeniu z ciepłymi, charakterystycznymi wokalami ich muzyka stawała się ponadczasowa.
Z drugiej strony, albumy takie jak “Baduizm” Eryki Badu, “MTV Unplugged” Maxwell’a, czy “Who is Jill Scott?” to jedna wielka zachęta do tego, żeby ukształtować w muzyce i śpiewaniu własny styl, odnaleźć swoje środki wyrazu, nie śpiewać byle czego i byle jak.
Mimo, że to moja pierwsza płyta i mam jeszcze bardzo dużo do nauki to mam cichą nadzieję, że to o czym wspomniałam udało mi się zawrzeć na tym albumie.”