Młoda, zdolna, sympatyczna i jeszcze na dodatek ładna – Judyta Pisarczyk. Gra na flecie, ma za sobą studia w Studio Wokalistyki Jazzowej w Katowicach, studiuje wokalistykę jazzową w Instytucie Jazzu w Nysie, prowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty, uczestniczy w licznych warsztatach wokalnych i konkursach. I mamy tego efekty:podczas konkursu odbywającego się w ramach Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017 zachwyciła publiczność i jury, które w składzie: Urszula Dudziak, Krystyna Stańko, Piotr Łyszkiewicz jednogłośnie ogłosiło młodą artystkę zdobywczynią Grand Prix festiwalu.

Sama Urszula Dudziak tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017:

„Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.”

Zatem najpierw talent i pasja, potem nauka, doświadczenie i oto przybyło na scenie polskiej wokalistyki jazzowej nowe, gorące i niezwykle ciekawe nazwisko – Judyta Pisarczyk.

W nagrodę za Grand Prix artystka wystąpiła w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Ten koncert mają Państwo na płycie i od tej pory mogą cieszyć się nim w każdej chwili. Jeśli zaś przyjdzie Wam ochota posłuchać i doświadczyć Judyty na żywo, to w lipcu 2018 artystka wystąpi już nie w konkursie, ale na głównej scenie Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, i mając w pamięci jej koncert konkursowy i ten trójkowy, który trzymają Państwo w dłoniach, śmiało możemy twierdzić, że będzie to niezwykle przyjemne przeżycie…

Album można zakupić, m.in. tutaj.