Nightmares On Wax to tak naprawdę George Evelyn, czyli aktywny na scenie od ponad 30 lat brytyjski DJ i producent. W latach 80-tych założył kolektyw razem z Kevinem Harperem, choć dziś reprezentuje go sam i ma najdłuższy staż ze wszystkich artystów kultowej, londyńskiej wytwórni Warp Records.

Nightmares On Wax, legenda chillout’u przyjedzie do warszawskiego klubu Niebo 8 listopada.

Twórczość George’a nie tylko poszerzyła brzmienia macierzystego labelu, ale także utorowała drogę takim artystom jak Flying Lotus czy Mount Kimbie. Muzyka jaką wykonuje Nightmares On Wax jest połączeniem eksperymentalnego hip-hopu z soulem czy elektroniką. Debiutancka płyta pt. „A Word of Science” została wydana jeszcze w 1991 roku, a od tamtej pory artyście udało się zebrać na swoje konto aż 6 pełnych albumów – m.in. „Smokers Delight”, „In a Space Outta Sound” czy „Feelin’ Good”.

Najnowsza płyta zatytułowana „Shape The Future” ukazała się pod koniec stycznia 2018 roku. Jest ona ponadczasowym związkiem soulu, hip-hopu i dubu. Występ Nightmares On Wax w Warszawie odbędzie się w ramach trasy, promującej właśnie tę produkcję.

Nightmares On Wax LIVE
Warszawa, Niebo | 8.11.2018, godz. 19:00
Bilety: w sprzedaży od 6 kwietnia o godzinie 10:00
FB: https://www.facebook.com/events/768601423335499/