13 kwietnia ukaże się EP „Mikrofale” zespołu Niemoc, będąca owocem współpracy niezależnych wytwórni Brennnessel i MOST Records. „Mikrofale”, do tej pory dostępne jedynie w digitalu, zostaną wydane na winylu, wzbogacone o remiksy autorstwa dwóch uznanych producentów związanych z MOST-em: Eltrona i Hatti Vatti.

“Dysko-Miks” utworu “Trynidad, Tobago” Eltrona, to eklektyczny rozgrzewacz parkietów rozbrzmiewający bębnami na pograniczu disco i rocka oraz, wypełniony niepozwalającym o sobie zapomnieć arpeggio.

www.youtu.be/5mZxvSixy8E

Trio Niemoc pochodzi z Zielonej Góry i mimo krótkiego stażu, jest już dobrze rozpoznawalne i cenione dzięki klimatycznym kompozycjom mieszającym wpływy shoegaze i tanecznego disco-not-disco. Choć w ich utworach da się wychwycić pewną nostalgię za późnym XX wiekiem (w „Mikrofalach” pobrzmiewają choćby polskie post-punkowe i cold wave’owe lata 80.), to doskonale rozumieją muzyczną teraźniejszość, a swoimi pomysłami sięgają daleko w przyszłość.

Premiera płyty „Mikrofale” już 13 kwietnia tego roku.

„Mikrofale” do tej pory ukazały się jedynie w formie cyfrowej, jako wydawnictwo macierzystej wytwórni Brennnessel (wydającej takich artystów, jak Kamp! czy We Draw A).

13 kwietnia, dzięki współpracy z MOST Records, ukaże się winylowa płyta, poza oryginalnymi utworami zawierająca reinterpretacje autorstwa dwóch producentów związanych z MOST – Eltrona i Hatti Vatti. Eltron (producent i DJ, od ponad dekady stale obecny na polskiej i międzynarodowej scenie) i Hatti Vatti  (producent i muzyk, którego wydany w MOST album „SZUM” podbił zestawienia płyt roku 2017) w intrygujący sposób podeszli do nostalgii obecnej w muzyce Niemocy.