Marcowy występ zespołu Bitamina miał być ostatnim z serii koncertów zapowiadających szóstą edycję Good Vibe Festival. Organizatorzy mają jednak dla wszystkich niespodziankę. Już 14 kwietnia w koszalińskim klubie Jazzburgercafe odbędzie się koncert zespołu SONAR, który 23 marca wydał swoją nową płytę zatytułowaną „Torino”.

Krążek przynosi świeże brzmienie melodyjnej i tanecznej elektroniki połączonej z pięknym wokalem Leny Osińskiej. Ciekawostką jest fakt, że na płycie gościnnie udzielił się amerykański wokalista Miles Bonny, który w listopadzie ubiegłego roku wystąpił na pierwszym koncercie zapowiadającym 6.GVF. Przy okazji pobytu w Polsce nagrał zwrotkę do utworu „Face The Sun”. Szerszy opis zespołu jak i albumu znajduje się w załączeniu.

Start koncertu: 14 kwietnia godz. 20:00
miejsce: Jazzburgercafe, ul. Pileckiego 10, Koszalin
bilety: 20 zł i 25 zł w dniu koncertu.

Dostępne w na stronie GoOut.pl, w Jazzbugercafe i kawiarni Powidoki

„Torino” to tytuł drugiego albumu SONARA. Niby nie zmieniło się zbyt wiele, bo skład wciąż ten sam – śpiewa Lena Osińska, a za muzykę odpowiada przede wszystkim Łukasz Stachurko, na instrumentach perkusyjnych gra Rafał Dutkiewicz, a przy klawiszach zasiadł Artur Bogusławski. Jednak na „Torino” możemy poznać nowe oblicze zespołu – bardziej klubowe i taneczne.

Półtora roku po debiutanckich „Pętlach” SONAR wraca z 11 premierowymi utworami, wśród których usłyszeć można po raz pierwszy Lenę śpiewającą po angielsku. Na płycie pojawia się też dwóch gości zza wielkiej wody – obdarzony pięknym głosem Miles Bonny oraz raper z Chicago – Squair Blaq.

Trzecim gościem jest Holak, którego nie mogło zabraknąć na „Torino”. Za teksty tym razem odpowiada kilka osób – wspomniany Mateusz Holak, Wanda Berger, Arek Sitarz (Ras) oraz Lena, która napisała teksty do anglojęzycznych utworów.

Za finalne, analogowe brzmienie albumu odpowiada Michał „Eprom” Baj, którego praca nad miksem i masteringiem doskonale dopełnia całość. Oprawa graficzna to dzieło Karoliny Zajączkowskiej, a sama okładka została namalowana na płótnie przez Zbioka Czajkowskiego.