Spośród 16000 utworów, jest tylko 17 finalistów w kategorii JAZZ! W tym gronie… pochodzący z Wrocławia, a obecnie mieszkający w Niemczech, saksofonista jazzowy, Sławek Dudar.

The International Songwriting Competition (ISC) to coroczny konkurs piosenki, którego misją jest umożliwienie początkującym autorom, aby ich piosenki zostały usłyszane na profesjonalnej, międzynarodowej arenie. ISC ma na celu pielęgnowanie talentów muzycznych twórców piosenek na wszystkich poziomach i promowanie dążenia do doskonałości w sztuce komponowania.  Do udziału w konkursie zaproszeni są amatorzy i profesjonaliści, tekściarze i muzycy. ISC ma najbardziej prestiżową grupę jurorów wszystkich konkursów piosenek i muzyki na świecie, oferując ekspozycję i możliwość usłyszenia utworów przez najbardziej wpływowych decydentów w branży muzycznej. W tym roku zgłoszone kompozycje oceniają m.in. Tom Waits, Lorde, Perry Farrell, Bastille, Nancy Wilson(The Heart), Ziggy Marley, Billy Cobham, Kaene, Amadu & Miriam, Trilok Gurtu czy John Mayall.  Z kolei wśród zwycięzców w ubiegłych latach znaleźli się między innymi: Vance Joy, Gotye, Bastille, Kehlani, The Band Perry, Kimbra, Passenger, Kasey Chambers, Lindsey Stirling, Kate Miller-Heidke, Gregory Porter, King Charles czy  Gin Wigmore.

Nagrody otrzyma w tym roku 71 osób w kilkunastu kategoriach. Oceniane są kreatywność, oryginalność, teksty piosenek, melodia, aranżacja i – cokolwiek to znaczy – ogólne wrażenie.

Sławek Dudar dostał się do finału w kategorii „kompozycja jazzowa” z utworem „Schizma” pochodzącym z jego ostatniego albumu „Inside City”.

Sławek może zajść jeszcze dalej i ten konkurs wygrać. Zagłosować można tutaj.