Halsey prezentuje kolejny singiel z płyty „Hopeless Fountain Kingdom” „Alone”. Kawałek zadebiutował w nowej wersji, z gościnnym udziałem Big Seana oraz Stefflon Don.

Po premierze „Hopeless Fountain Kingdom” Halsey napisała na Twitterze o „Alone”:

Ma niesamowity klimat. Kojarzy mi się z jazdą do Nowego Jorku i słuchaniem radia Hot 97. To jak Jay-Z w świecie „Wielkiego Gatsby’ego”.

www.youtu.be/XGd1dq1BatM

Kawałek to również faworyt krytyków: w „The Guardian” można było przeczytać, że „Alone” zdecydowanie wyróżnia się na tle innych utworów z płyty. W singlowej wersji utworu słyszymy gościnnie Big Seana oraz Stefflon Don.

Poprzednie single z płyty „Hopeless Fountain Kingdom” zawojowały listy przebojów i ugruntowały pozycję Halsey jako jednej z najciekawszych młodych popowych wokalistek. „Bad at Love” dotarło do 5. miejsca Billboard Hot 100, Top 10 w iTunes oraz Top 25 w Spotify US. Z kawałkiem „Now or Never” Halsey wystąpiła m.in. w programach Jimmy’ego Fallona, Stephena Colberta oraz na ceremonii Billboard Music Awards.

Album „Hopeless Fountain Kingdom” (2017), drugi po wydanym w 2015 „Badlands” w dorobku Halsey, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard Top 200. Halsey była pierwszą wokalistką, której udała się ta sztuka w 2017 roku. Krążek trafił na 1. miejsce w iTunes w 30 krajach. Za produkcję materiału odpowiadał m.in. Greg Kurstin (Sia, Beck, Ellie Goulding). Łącznie piosenki artystki odsłuchano 2,5 miliarda razy we wszystkich serwisach cyfrowych.