Zespół Niechęć zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie koncert rejestrowany, z którego jesienią br. ukaże się album na limitowanym winylu.

Odbędzie się on 8 kwietnia 2018 roku w katowickim klubie Hipnoza.

Będą premierowe kompozycje, jak i te dobrze znane w nowych aranżacjach. Formacja wystąpi w składzie poszerzonym o dwóch wyśmienitych gości: Krzysztofa Lenczowskiego (Atom String Quartet) na wiolonczeli oraz Mirona Grzegorkiewicza (M8N, JAAA!) na elektronice.

Muzyka Niechęci to jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia, które swobodnie przeplatają się z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej. W ich kompozycjach snuje się niezwykle osobista opowieść – mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji.

Jazgotliwy odjazd zarejestrowany „na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej.

Mają na koncie dwa albumy, „Śmierć w miękkim futerku” (2012) oraz „Niechęć” (2016). Dotychczasowe wydawnictwa były prezentowane wielokrotnie na antenie radiowej Trójki, a szczególnym wyróżnieniem były występy antenowe z publicznością w studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz nagroda Nadziei Roku w audycji „Offensywa”. Pełne uznania recenzje ukazały się między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Gazecie Magnetofonowej”, a także na zagranicznych portalach All About Jazz oraz The Quietus. Wydawnictwo jest jedną z najwyżej ocenianych płyt 2016 roku wg międzynarodowej społeczności portalu RateYourMusic.com, znalazło się też w licznych podsumowaniach najlepszych polskich płyt roku. Niechęć wystąpiła również na wielu festiwalach: Tauron Nowa Muzyka, Colours of Ostrava (Czechy), Open’er Festival, Copenhagen Jazz Festival (Dania) czy Glimps Festival (Belgia).