Po dwóch latach w studiu, Seinabo Sey jest gotowa wydać nowy singel. Łączący brzmienia soul, pop i urban kawałek zatytułowany „I Owe You Nothing” ukaże się 16 marca. Na stronę B singla trafi piękna, pełna emocji ballada „Remember” z udziałem Jacoba Banksa.

W kwietniu artystka planuje wydać kolejny singiel „Breathe”, na początku wakacji EP-kę, a w końcu jesienią 2018 roku kolejny album.

Do „I Owe You Nothing” powstanie pełnowymiarowy teledysk, a do dwóch pozostałych kawałków krótsze klipy. W profilach na mediach społecznościowych wokalistka prezentuje zapowiedzi nowych wideo. Warto obserwować!

Tymczasem przypominamy ostatni singiel artystki, „Poetic”.

Za dotychczasowe dokonania Seinabo Sey wyróżniona została m.in. nagrodą szwedzkiego Grammy, statuetkami European Border Breakers i Gaffa oraz tytułem artysty roku przyznanym przez szwedzką rozgłośnię Sveriges Radio P3.

Intymne, kameralne podejście muzyki zjednało Szwedce fanów na całym świecie. Serca wielbicieli nieszablonowego soulu zdobyła nie tylko muzyką, ale i unikatowymi występami. Jednym z nich był show podczas gali wręczenia szwedzkich Grammy, gdzie Seinabo Sey pojawiła się na scenie ze 130 kobietami o różnych kolorach skóry. Między 2014 a 2016 rokiem wokalistka dała ponad 120 koncertów zarówno samodzielnych jak i festiwalowych. Można ją było zobaczyć na tak dużych i uznanych imprezach jak Glastonbury, Roskilde, Rock Werchter, Melt!, Way Out West, The Great Escape czy Afro punk. W 2014 roku zaśpiewała także na koncercie z okazji wręczenia pokojowej nagrody Nobla. Seinabo Sey gościła ponadto w telewizyjnych programach „Conan” oraz „Later… with Jools Holland”.

Warto też zwrócić uwagę na wizualny aspekt twórczości Seinabo Sey, w szczególności na piękne, niebanalne, artystyczne, nierzadko poruszające teledyski, które dopełniają tekstów piosenek. Wokalistce bliskie są bowiem polityczne i społeczne tematy, a w szczególności kwestie takie jak rasizm, feminizm i pozytywne postrzeganie kobiecego ciała. Wszystko to będzie można też usłyszeć w nadchodzących utworach wokalistki.