Po ubiegłorocznym sukcesie akustycznego koncertu rapera O.S.T.R., kolejną gwiazdą cyklu „MTV Unplugged” będzie Brodka – artystka, która dokonała jednej z największych transformacji artystycznych ostatnich lat.

Wyjątkowy koncert „bez prądu” Brodki zostanie zarejestrowany już wiosną tego roku.

Monika Brodka to jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej. Nie zważając na kompromisy, łączy w swojej twórczości pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Artystka ogromną rolę przykłada również do warstwy wizualnej, dzięki czemu jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem.

Jej ostatni album „Clashes” ukazał się w 2016 roku na całym świecie, a trasa promująca płytę obejmowała nie tylko Polskę, ale także koncerty m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Japonii.

Krążek bardzo szybko pokrył się platyną, a po serii widowiskowych występów w Polsce i na świecie, artystka wiosną zagra swój pierwszy akustyczny koncert w ramach cyklu „MTV Unplugged”. Na scenie towarzyszyć jej będą goście specjalni, których personalia zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach oraz kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego pojawią się muzycy grający na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła.

Wyjątkowy koncert „MTV Unplugged Brodka” zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a następnie w czerwcu zostanie wydany na specjalnej edycji CD nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Pełny zapis występu emitowany będzie na antenach MTV Polska i MTV Music oraz online wyłącznie w serwisie player.pl, gdzie dostępne są także inne koncerty z cyklu MTV Unplugged, w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Hey, Wilki, Kayah oraz O.S.T.R.

Wyłącznym dystrybutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster Polska.

Bilety są dostępne na stronie www.ticketmaster.pl.