„Human Things” to najnowszy projekt Piotra Wyleżoła, z w pełni autorską muzyką i aranżacjami, wyrażający jego konsekwentnie prowadzoną i rozwijaną drogę twórczą. Nazwa projektu „Human Things” ma odzwierciedlać bardzo „ludzki”, szczery i intymny charakter muzyki, niosącej głębszy przekaz.

Piotr Wyleżoł – pianista, kompozytor. „Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” według londyńskiego miesięcznika „Blues&Soul”. W swej twórczości od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża we własnym indywidualnym kierunku, co jego muzykę czyni wyrazistym głosem we współczesnym świecie jazzu. Karierę rozpoczynał w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureat wielu renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. „Jazz Juniors“, „Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej“, „Jazz nad Odrą“ (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), „Pomorska Jesień Jazzowa“ („Klucz do kariery“). Współpracował z wieloma artystami polskiego i światowego jazzu, w tym gronie znajdują się m.in. Stephen Riley, Billy Hart, Gary Bartz, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Ewa Bem i wielu innych. Ma na swoim koncie 7 autorskich albumów. Występował w kilkudziesięciu krajach świata, właściwie na wszystkich kontynentach. Prezentował swoje zespoły na wielu renomowanych w świecie jazzu festiwalach, jak choćby “Jazz Baltica”, czy “Leverkusen Jazz Tage”, “London Jazz Festival”. Poza działalnością koncertową od 2007 roku prowadzi również klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Do udziału w projekcie “Human Things” Piotr Wyleżoł zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego amerykańskiego saksofonistę Daynę Stephensa, ikonę polskiej wokalistyki jazzowej oraz wokalistkę jazzową Agę Zaryan.

Koncertowa premiera nowego albumu już 10 marca w warszawskim Teatrze Roma, w cyklu Dobry Wieczór Jazz

Dzień wcześniej, 9 marca, nakładem Polskich Nagrań wychodzi w serii Polish Jazz (vol. 79) nowy album Piotra Wyleżoła pt. „Human Things”, na CD i LP. Na koncercie w Teatrze Roma zespół wybitnego pianisty wystąpi w pełnej obsadzie, która wzięła udział w nagraniu płyty.

Bilety można zakupić tutaj.