11 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert Rhye. Wydarzenie będzie częścią trasy koncertowej, promującej najnowszy album zatytułowany „Blood”.

Rhye to projekt, który powstał w 2012 roku. Na początku nie było wiadomo kim są ani skąd się wzięli. Swoją tożsamość postanowili ujawnić tak naprawdę rok później, kiedy wydali debiutancki album “Woman”. Wówczas zespół tworzyli: pochodzący z Danii – instrumentalista Robin Hannibal oraz kanadyjski wokalista – Milosh. Płyta została świetnie przyjęta przez wielu krytyków z całego świata – Rolling Stone, Pitchfork czy SPIN nazwali ją “najlepszym albumem roku”. Okazało się, że muzyka Rhye to pełna emocji, trochę leniwa elektronika połączona z R&B.

www.youtu.be/JJS5ywEIsA4

Na początku lutego 2018 roku Rhye – reprezentowane obecnie przez samego Milosha – wydało kolejny album zatytułowany “Blood”.

Jak opowiada o nim autor:

“Jest to produkcja pozbawiona oszustw, zaprogramowanych dźwięków, a wszystko grane jest na żywo. Opowiada o ludzkich emocjach i wyróżnia się w czasach, gdy muzyka staje się bardziej syntetyczna. To brzmienia, które podtrzymują człowieka”.

www.youtu.be/No9CLpAI1aI

Bilety pojawią się w sprzedaży w środę 7 marca o godzinie 10:00.