Po widzach we Włoszech i Francji, także kinomani w Stanach Zjednoczonych mogli zobaczyć film „The Music of Silence” inspirowany życiem i karierą Andrei Bocellego.

Sławny tenor będzie gościem specjalnym koncertu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w maju 2019 roku.

Film „The Music of Silence” (z ang. Muzyka Ciszy) miał swoją światową premierę we wrześniu ubiegłego roku we Florencji, wyświetlony został już także we włoskiej telewizji. Obraz w reżyserii Michaela Radforda, inspirowany jest autobiograficzną książką pod tym samym tytułem, którą Andrea Bocelli napisał pod koniec lat 90. W filmie, w rolę niewidomego śpiewaka – Amosa Bardi’ego – wcielił się Toby Sebastian, aktor znany m.in. z „Gry o tron”, natomiast Antonio Banderas zagrał nauczyciela śpiewu. Słynny aktor należy do grona admiratorów wielkiego tenora. Przypomnijmy, że wśród osób, którym spodobały się zdjęcia Andrei Bocellego z jego niezwykłego występu na Wałach Chrobrego w Szczecinie, wieńczącego międzynarodowe regaty The Tall Schips Races 2017, znalazł się także Banderas.
Film ukazuje dzieciństwo śpiewaka o niezwykłym głosie, który urodził się z chorobą oczu oraz walkę jego najbliższych o uratowanie wzroku. Widzowie śledzą też młodzieńcze lata tenora, jego codzienne życie i determinację w przystosowaniu się do niepełnosprawności aż do pierwszych sukcesów.

Po fanach we Włoszech, kolejnymi widzami, którzy mieli okazję zobaczyć film „The Music of Silence” byli Francuzi, a w miniony weekend dołączyli do nich także Amerykanie, m.in. w Nowym Jorku i Los Angeles.

Czy i kiedy ewentualnie obraz trafi do polskich kin – tego na razie nie wiadomo.

Dzisiaj jest natomiast pewne, że Andrea Bocelli uświetni swą obecnością obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Koncert z jego udziałem odbędzie się 11 maja 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu. Wydarzenie będzie dostępne dla szerokiej publiczności po zakupieniu biletu. Można je nabywać za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, jak również w sieci salonów Empik w całym kraju.

Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator INEA Stadionu.