9 października zdobywca nagrody BAFTA – Ólafur Arnalds, wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej, pierwszej od trzech lat. Bilety na wszystkie wiosenne występy Ólafura, łącznie z prestiżowym Royal Albert Hall w Londynie, zostały wyprzedane.

www.youtube.com/watch?v=wEj7xYyj9n4

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał: album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in.. bestsellerowymi „…And They Have Escaped the Weight of Darkness” i „For Now I Am Winter (2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) Gary’ego Rossa. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

www.youtube.com/watch?v=wFp6xnJbs0w

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też projekt „The Chopin Project”, który był hołdem Ólafura dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego kompozytora. W ostatnich latach ukazały się także kolekcje: „Loon” i „Trance Frendz” dokumentujące jego współpracę z Nilsem Frahmem.
Z kolei z Nanną Bryndís Hilmarsdóttir z popularnej grupy Of Monsters And Men nagrał popularną piosenkę „Particles”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

We Wrocławiu Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, a towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.

Limitowana pula biletów w przedsprzedaży na stronie artysty. Start ogólnej sprzedaży biletów, w środę 7 marca.