W 2015 w pionierski sposób połączyli odległe pokolenia polskiej muzyki. Na jednym krążku, a później na jednej scenie spotkali się m.in. Krystyna Prońko, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Ten Typ Mes czy Pezet. Legendy krajowej estrady wyśpiewały kultowe hip-hopowe utwory z przełomu wieków.

Teraz projekt Albo Inaczej doczeka się kontynuacji.

www.youtu.be/2a_7_ekLsSM

Wiosną tego roku ukaże się płyta Albo inaczej 2, na której tym razem wystąpią przedstawiciele młodego pokolenia polskiej sceny. Pierwsze dwa single promujące Albo Inaczej 2 to „Sznurowadła” z repertuaru Tworzywa Sztucznego, w którym zaśpiewał jeden z najgłośniejszych debiutantów ostatnich lat – Fismoll i „Złe nawyki”, oryginalnie wykonywane przez zespół 2cztery7, tym razem zaśpiewane przez Monikę Borzym.

www.youtu.be/qmXKbpPDu20

To właśnie Fismoll i Monika Borzym pojawią się na przedpremierowym koncercie Albo Inaczej 2 w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu już 21 kwietnia. Obok wspomnianej dwójki i kilkuosobowego bandu pod kierownictwem Mariusza Obijalskiego, wystąpią też Ten Typ Mes i Emil Blef (Flexxip), a także znany z pierwszej odsłony Albo Inaczej – Andrzej D ąbrowski. Lista wszystkich artystów zaangażowanych w drugą część projektu odsłaniana będzie stopniowo w najbliższych tygodniach.

Niewykluczone, że niektórzy z nich dołączą również do składu koncertowego w Poznaniu!

www.youtu.be/NbBIVDVaPIk