Singiel „Human Things” jest zapowiedzią najnowszego albumu Piotra Wyleżoła, który ukaże się 9 marca w znakomitej serii Polish Jazz (vol.79). „Human Things”, który otwiera płytę, to swoisty hymn i jedyny utwór wokalno-instrumentalny na albumie. Partie wokalne wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło.

„Tekst utworu mówi o tym, że pędząc przez życie zapatrzeni w jakieś „świecidełka” tracimy to, co naprawdę istotne. Chciałem krzyknąć do ludzi: „Zatrzymajmy się, rozejrzyjmy wokół, doceńmy to, co mamy, wszystko jest w naszych rękach!” Partie wokalne w tym utworze wykonują Aga Zaryan i Grzegorz Dowgiałło. Wokal jego i Agi fantastycznie się uzupełniają… Dlaczego w ogóle głos? Otóż jest to najbardziej ludzki z instrumentów – „Human Things”, ludzkie sprawy. To miał być album człowieka, nie muzyka. Głos nadaje muzyce ludzki charakter, „uczłowiecza” ją.” – PIOTR WYLEŻOŁ

Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił znakomitych muzyków – trębacza Roberta Majewskiego, puzonistę Grzegorza Nagórskiego, kontrabasistę Michała Barańskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza – to artyści o ogromnym dorobku i niekwestionowanej pozycji. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, współpracujący z najlepszymi.

Piotr_Wyle_o__-_Human_Things_0190295700362_m

Płyta „Human Things” to z jednej strony wielowątkowy muzyczny esej, z drugiej – przekonująca próba określenia postawy twórczej lidera, który dystansując się od chwilowych trendów podąża konsekwentnie własną drogą. Tytuł albumu akcentuje humanistyczny aspekt muzyki Piotra Wyleżoła, jej intymny, emocjonalny charakter.

Płyta ukaże się w wersji CD i LP już 9 marca.