Tuż po sukcesie „Decline” i nominacji do nagrody BRIT, Raye wraca z nową piosenką „Cigarette” z udziałem Mabel i Stefflon Don.

Trzy obiecujące brytyjskie wokalistki połączyły siły i zaczynają 2018 rok z przytupem.

Cigarette” to następca trzech piosenek, które panie zamieściły w top 15 na liście przebojów w Wielkiej Brytanii („Decline” RAYE, „Finders Keepers” Mabel i „Hurtin’ Me” Stefflon Don). Sygnowany przez Raye numer bez wątpienia nada ton na ten rok.

www.youtu.be/tnxSi249zDA

Piosenka zapowiada większy projekt, który zostanie ujawniony w nadchodzących miesiącach. Raye szykuje kolekcję utworów, które zrealizowała z zaprzyjaźnionymi artystami. Dzieło bez wątpienia umocni pozycję wokalistki jako pionierki na współczesnej brytyjskiej scenie.

Poprzedni singel Raye, „Decline przez osiem tygodni znajdował się na głównej playliście Radio 1.

Raye to jedna z wschodzących gwiazd brytyjskiej sceny. Większość 2017 roku spędziła występując na festiwalach, w tym Glastonbury, Latitude czy V Festival. Może pochwalić się 75 milionami odsłuchów i renomą jednej z najlepszych autorek piosenek, która współpracowała z takimi artystami jak John Legend, Charli XCX, Nas, Little Mix, Snakehips, Julia Michaels, Blood Pop, Ellie Goulding, Diplo czy Naughty Boy.