“Czarna Polana” to wyjątkowy projekt z pogranicza sztuki animacji, muzyki i tańca, opowiadający historię dwóch światów: człowieka i natury, w reżyserii Tomka Bagińskiego.

Oprawę muzyczną przygotowali Kayah i Atanas Valkov, a choreografię Katarzyna Kizior.

Odwiedź Czarną Polanę, usiądź pod drzewem życia i pomyśl o mądrości, którą Gaja dzieli się z nami wszystkimi: że w relacji człowieka z naturą „bez ciebie nie ma mnie”.

www.youtu.be/If2ThsN6Ne8

Nad obrazem do Czarnej Polany pracowało 6 wybitnych animatorów, którzy w swoim stylu prezentują nam mityczną krainę, powoli i nie bez przeszkód wypełnianą przez miłość dwóch bohaterów – natury w postaci Gai i człowieka symbolizowanego przez Kowala. Reżyserem i autorem scenariusza jest Tomek Bagiński, natomiast za choreografię odpowiada Katarzyna Kizior.

Wyjątkowa muzyka o słowiańskich brzmieniach dopełnia całości. Atanas Valkov i Kayah stworzyli pieśń, która przenika wszystkie zakamarki Czarnej Polany i wyraża uczucia naszych bohaterów.

Premiera już 26 lutego.

Kayah:

“Atanas w pierwszej kolejności pokazał mi początki pracy nad animacją i mocno wzruszyła mnie wrażliwość grafików. Również bardzo zainteresował mnie temat – współistnienia Natury i Człowieka. Ten utwór jest wielki, magiczny, etniczny, czyli taki jak lubię najbardziej. Atanas współpracował ze mną przy całym projekcie Transoriental Orchestra – nawet wymyślił tę nazwę – uważam go za ewenement na naszym rynku. Może to jego bułgarskie korzenie sprawiają, że jest tak otwarty na etniczne brzmienia i szerokie aranżacje…”

Atanas Valkov:

“Gdy Tomek Bagiński przedstawił mi szczegóły projektu, zafascynował mnie pomysł połączenia tak wielu form artystycznych: muzyki, animacji, choreografii, tańca, wrażliwości 6 różnych artystów grafików …
Ta multidyscyplinarność stała się najbardziej inspirująca do dalszej pracy. Jak tylko wpadły mi do głowy pierwsze dźwięki refrenu, to pierwszą moją myślą była – Kayah, bo  jeśli chodzi o etno-śpiewanie i taką prawdziwą, korzenną ekspresję to jest ona dla mnie  pierwszym wyborem. Wydaje mi się, że jej świat muzyczny i mój świat muzyczny, doskonale rozumieją się w etnicznych projektach.”

Tomek Bagiński:

“To jest bardzo specyficzny projekt, którego pomysł zrodził się ze zderzenia technologii i natury. Z animatorami pracującymi przy projekcie pomyśleliśmy, że również te techniki, które zostaną wykorzystane w animacji, powinny odnosić się do natury i tradycyjnych form animacji. Artystów grafików, których zaprosiliśmy do projektu, łączy pewien rodzaj olbrzymiej miłości do formy jaką jest animacja.”