Poprzedni rok bezwątpienia należał, m.in. do SZA. Nagrała znakomity album „Ctrl”, który spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków jak i fanów. O deluxe edition debiutanckiego albumu mówi się juz od dłuższego czasu. Głos w tej sprawie zabrała sama artystka. Na specjalnej edycji „Ctrl” prócz materiału, który znamy, znajdzie się sześć innych utwór, jakich? Na razie niewiadomo. Liczymy, że w ich skład wejdą liczne kolaborację SZA, m.in. ta ostatnia z Lamarem do „Black Panther”.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

SZA zadebiutowała w 2012 roku EP-ką „Sea.SZA.Run”, która zachwyciła krytyków. Kolejne małe wydawnictwa to „S” w 2013 roku i „Z” 2014 roku, które podsyciły oczekiwania wobec debiutanckiej płyty SZA. W 2014 roku SZA jako pierwsza kobieta podpisała kontrakt z Top Dawg Entertainment.

SZA jest także współautorką utworów „Considiretion” Rihanny oraz „Feelin’ Myself” Nicki Minaj i Beyoncé. Urodzona w Maplewood w New Jersey jako Solána Rowe, SZA dorastała słuchając muzyki klasycznej, awangardowego jazzu, muzyki alternatywnej i rapu. Inspirację do stworzenia swojego pseudonimu zaczerpnęła z tzw. Najwyższego Alfabetu, w którym S oznacza zbawiciela lub władcę, Z to zig-zag, a A odpowiada Allahowi.