Nominowany do Grammy wokalista i autor piosenek Aloe Blacc wraca z nowym singlem „My Story”, który już dostępny jest we wszystkich platformach cyfrowych.

Napisany i wyprodukowany przez Aloe Blacca utwór „My Story” powstał do dokumentalnego filmu „America’s Musical Journey”.

Inspiracją dla Blacca była podróż przez Amerykę, podczas której kręcił „America’s Musical Journey”.

Wokalista wyruszył śladami Louisa Armstrong od Nowego Orleanu po Chicago, spotykając po drodze takich artystów jak Dr. John, Jon Batiste czy Gloria i Emilio Estefan. Celem wyprawy było poznanie korzeni amerykańskiej muzyki i kultury. Podążając tropem Louisa Armstronga, Aloe Blacc odwiedził tak kluczowe dla rozwoju popkultury miasta jak Nowy Orlean, Chicago, Nowy Jork, Nashville czy Memphis i Miami.

W „America’s Musical Journey” Blacc próbuje pokazać, jak skrzyżowanie różnych kultur dało początek takim amerykańskim formom sztuki jak jazz, blues, country, rock and roll czy hip-hop. Narratorem dzieła jest Morgan Freeman, a za produkcję odpowiada firma MacGillivray Freeman Films, która zrealizowała dokument we współpracy z topową organizacją marketingową Brand USA oraz przy pomocy sponsorów Expedia, Inc. i Air Canada.