Zespół Włodek Pawlik Trio zagra ponownie w Teatrze Królewskim. Muzycy w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) oraz gościnnie Robert Murakowski (trąbka) wykonają utwory ze ścieżki dźwiękowej do filmu Borysa Lankosza „Rewers”.

www.youtube.com/watch?v=yi670MV4ubo

Koncert muzyki z filmu „Rewers” odbędzie się 16 lutego 2018 r. o godz. 19:00 w Teatrze Królewskim, w ramach cyklu „Jazz w Łazienkach Królewskich”.

Usłyszymy kompozycje uznanego na świecie pianisty, Włodka Pawlika, które uhonorowane zostały m.in. Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni oraz Złotymi Orłami, nagrodą Polskiej Akademii Filmowej.

– Soundtrack operuje na wielu płaszczyznach estetycznych, od nawiązań do muzyki jazzowej w konwencji lat 50. i 60., łączącej elementy quasi-klasyczne, aż po rockowe. Jest to bardzo bogata ścieżka dźwiękowa, naturalnie oddająca moje podejście do muzyki – podkreśla Włodek Pawlik. – Co ważne, nie jest ona wyraźnym odzwierciedleniem miejsca i czasu akcji filmowych zdarzeń. Jest jednym ze środków uwalniających fabułę z gorsetu socrealistycznej rzeczywistości. Urok tego filmu polega na tym, że w pewnym momencie następuje ucieczka od realizmu do wyrafinowanej abstrakcji. Jest to absolutnie fantastyczna rzecz, jeśli można pozwolić sobie na taką autonomię i różnorodność w warstwie dźwiękowej – dodaje kompozytor.

Bilety na koncert muzyki z filmu „Rewers” (120 zł – normalny, 90 zł – ulgowy) są do nabycia w kasach Łazienek Królewskich w Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii. Można również zrobić rezerwację telefoniczną (22 50 60 183) i odebrać bilety w kasie w dniu wydarzenia.

Muzyka z filmu “Rewers” w wykonaniu Włodek Pawlik Trio to drugie po koncercie “Mów spokojniej” wydarzenie w zimowo-wiosennej odsłonie cyklu “Jazz w Łazienkach Królewskich”.

Patronat nad koncertami objął Włodek Pawlik, wybitny kompozytor, laureat nagrody Recording Academy / GRAMMYs