Nie lada gratka czeka pod koniec tego miesiąca miłośników neo-soulu. Założona przez Michała Wróblewskiego polsko-amerykańska formacja Radiostatik powraca do Filharmonii Szczecińskiej na wyjątkowy koncert.

Po bardzo udanej międzynarodowej trasie w 2016 roku zakończonej koncertem w Filharmonii Szczecińskiej 7 listopada Radiostatik wraca właśnie tam na jedyny występ w kraju – już 26 lutego o godz. 19:00. Zespołowi towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Adama Banaszaka.

Zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiego albumu pt. „Lucid Dream”, który powstawał pod czujnym okiem Russella Elevado, znanego reżysera dźwięku i producenta współpracującego z takimi artystami, jak Erykah Badu, Roy Hargrove, D’Angelo czy Alicia Keys. Warto przypomnieć, że ojcem chrzestnym projektu Radiostatik jest Terence Blanchard, znakomity trębacz i kompozytor. Zespół wystąpi w składzie: Michał Wróblewski (piano), Sebastian Kuchczyński (perkusja), Michał Kapczuk (bas), Andrzej Gondek (gitara), AnDre Washington (wokal), Raashan Ahmad (rap).

Michał Wróblewski tak podsumowuje ostatnie miesiące pracy i przygotowań do koncertu:

„Frontmani przyjeżdżają ze Stanów, nasz wokalista Andre śpiewa obecnie z Jennifer Lopez i mieszka teraz w Las Vegas, a Raashan nagrał kolejną płytę rapową w Kalifornii. Bębniarz Sebastian Kuchczyński studiuje w Berklee w Bostonie, a wszyscy razem szykujemy się do wydania płyty w Stanach. Wszystkich fanów którzy czekają na dobre wieści informuję: wreszcie zakończyły się prace nad płytą! Trwało to razem trzy lata, ale efekt jest bombowy i jeszcze w tym roku płyta będzie już dostępna. Zapraszam wszystkich już dziś do Szczecina!”

Bilety w cenie 20 i 40 zł są do nabycia na stronie internetowej oraz w kasie Filharmonii Szczecińskiej.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu ESPRESSIVO którego sponsorem jest Dealer BMW Bońkowscy.