Yannick Bovy ma już na swoim koncie nie tylko sukcesy w rodzimej Belgii, ale też w Niemczech, Polsce, Grecji, Ameryce Południowej i Azji, w tym występy poprzedzające koncerty takich gwiazd jak Lionel Richie, Tony Bennett, Lady Gaga i Amy MacDonald.

Teraz Yannick Bovy powraca z trzecią płytą – „Love Swings”.

Inspiracją do powstania albumu stał się legendarny belgijski muzyk jazzowy Will Tura.

„W 2015 roku zostałem poproszony o nagranie piosenki na tribute albumu dla Wila Tury – najbardziej wpływowego belgijskiego artysty wszechczasów. Wykonałem przepiękny utwór „Toen Nat King Cole van liefde zong” (When Nat King Cole sang about love). Wil osobiście zadzwonił, żeby mi pogratulować, sporo rozmawialiśmy o jego podejściu do muzyki, przede wszystkim swingu i jazzu” – wyjaśnia genezę powstania „Love Swings” Yannick Bovy.

Poszukiwanie materiału na płytę zabrało artyście ponad rok. Z oszałamiającej ilości amerykańskich standardów, ostatecznie na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak „Let There Be Love”, „Every Time We Say Goodbye” czy „Nice Work If You Can Get It”.

„Jestem niezwykle dumny z ostatecznego efektu, a także wdzięczny za możliwości jakie dostałem. Wielkie podziękowanie należy się przede wszystkim mojemu producentowi Steve’owi Willaertowi za jego wspaniałe pomysły i aranżacje, a także wszystkim znakomitym muzykom” – podsumowuje prace nad „Love Swings” Yannick Bovy.

Album „Love Swings” ukaże się już jutro!

yannick_bovy-love_swings_cover

To idealny prezent dla ukochanej osoby z okazji zbliżających się Walentynek! Na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak „Let There Be Love”, „Every Time We Say Goodbye” czy „Nice Work If You Can Get It”.

Ponadto polska wersja krążka zawiera niezwykły duet – Yannick Bovy i Matt Dusk wykonują „The Soul Of Nat King Cole”!

Yannick Bovy w ramach promocji najnowszego albumu odwiedzi Polskę! Już w niedzielę artysta wystąpi na Dworcu Głównym w Krakowie w ramach Chillizet Live Sessions, a w poniedziałek będzie gościem Dzień Dobry TVN.