Wydawnictwo Afro Vibe prezentuje „Nadwrażliwość„, pierwszy singiel zwiastujący album „4 a.m.” nowego zespołu Sophia Grand Club z udziałem wybitnego kontrabasisty Vitolda Reka (Tomasz Stańko, John Tchicai, Albert Mangelsdorf, Charlie Mariano, Sunship, Basspace, Ewa Demarczyk). Obok Reka zespół tworzą: Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal, Max Olszewski i Eskaubei.

Album ukaże się 2 marca. Na stronie niezla-sztuka.pl ruszył preorder w promocyjnej cenie. Każdy zamawiający otrzyma bonus „Magija Free Session” w postaci cyfrowej wersji 2 niepublikowanych na płycie utworów z wyimprowizowanej sesji w Zagrodzie Magija.

Preorder obowiązuje do 1 marca (włącznie) i dostępny jest tutaj.

Koncertowa prapremiera płyty odbędzie się 1 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. 2 marca zespół zagra premierowy koncert w Rzeszowie w Teatrze Maska.

Sophia Grand Club, to nowy zespół na scenie muzycznej, który zawiązał się i znalazł wspólny muzyczny język w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej Zagrody Magija, z której atmosfery twórcze siły z powodzeniem czerpali już m.in. Lao Che, Pink Freud czy Pablopavo i Ludziki.

To zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą perkusisty Maxa Olszewskiego. Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word.

Tak powstał materiał stworzony podczas kilku dni prób a następnie częściowo zarejestrowany w modrzewiowej chacie Zagrody Magija, a następnie w studio Polskiego Radia Rzeszów. Słuchacz odnajdzie w tej muzyce osadzone w rytmie rasowe jazzowe kompozycje pełne improwizacji i rapowanych tekstów, jak również utwory w formule open z free jazzowymi, noise-owymi odjazdami. Potężny, „śpiewny” ton kontrabasu Vitolda Reka powraca na polską scenę!

Sophia Grand Club 4 a.m. cover

Tracklista: 1. Bodźce zewnętrzne // 2. Nic więcej i nic mniej niż człowiek // 3. Niedziela. Noc. Miasto // 4.  Nadwrażliwość // 5.  Zbigi // 6. Toast (free) // 7. Jakie jest twoje życie? // 8. Szukałem. Znalazłem.

Album „4 a.m.” powstał przy wsparciu Miasta Rzeszów, Estrady Rzeszowskiej Firmy Remontowo Budowlanej Michalski i Polskiego Radia Rzeszów.