Czas w przypadku Wojtka Mazolewskiego to pojęcie bardzo względne. 4 lata po wydaniu płyty „Polka” jego kwintet dopiero teraz skończył promocję tego wydawnictwa.

Niedzielny koncert w Teatrze Syrena miał jednak wyjątkowy charakter, nie tylko dlatego, że był ostatni z programem, ale także dlatego, że tego wieczoru grupa została nagrodzona platynowymi płytami za sprzedaż albumu.

Zespół wszedł na scenę w kompletnej ciszy i zaczął – jak na płycie – od kompozycji nastrojowej „Roma I”. Niemniej delikatnie zabrzmiał „Grochów”. Złowieszczy charakter nirvanowego „Heart-Shaped Box” tu został delikatnie ułagodzony, co nadało jeszcze bardziej jednolitego charakteru. Prym wiodła w nim oczywiście pianistka Joanna Duda. Natomiast popisowym numerem okazała się tytułowa „Polka”, w której każdy z muzyków miał swój własny popis. Największe wrażenie pod tym względem zrobił stylizowany na Blues Brothers perkusista Jakub Janicki, który zaskoczył wszystkich długą, eklektyczną partią na bębnach, wzbogaconą dodatkowo brzmieniem kalimby. Następnie przyszedł czas na kompozycje podróżnicze: „Berlin”, „Paris”, „London” i „Punk-T Gdańsk”. Każda okraszona wprowadzeniem merytorycznym lidera, charakteryzowała się odmiennym klimatem. I tak „Berlin” urzekł hipnotycznym rytmem, gdzie przodowali trębacz Oskar  Török i saksofonista Marek Pospieszalski, „Paris” rozmarzył i wzruszył, „London” zakręcił i rozgrzał swoim pędem, a „Punk-T Gdańsk”, zadedykowany kolegom i przyjaciołom z Pomorza, zakołysał swoją charakterystyczną melodią. Część zasadniczą zakończyła jak zwykle mocna wersja „Bombtrack” z repertuaru Rage Against The Machine. Po niej nastąpiła ceremonia wręczenia platynowych płyt, którą poprowadził Piotr Stelmach z radiowej „Trójki”. Na bis zaś zespół zaprezentował reggae’owo pulsujące „Get Free”

To był bardzo wzruszający koncert.

„Polka” mimo paru coverów i międzynarodowych tytułów kompozycji, ma słowiański charakter, a tą podsumowującą sztuką Wojtek Mazolewski Quintet pokazali, że potrafią zagrać praktycznie wszystko bez nadszarpnięcia jednolitego charakteru całości.