Iza Kowalewska to polska wokalistka autorka muzyki oraz tekstów i muzykoterapeutka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz warszawskiego Państwowego Studium Jazzu w klasie śpiewu. Artystka znana jest z wieloletnich występów w zespole Muzykoterapia (rok powstania 2002), którego jest współzałożycielką. Wraz z grupą nagrała dwa albumy studyjne: “Muzykoterapia” (2006) oraz “Piosenki Izy” (2011), które zostały doskonale przyjęte przez publiczność oraz recenzentów.

www.youtube.com/watch?v=oKszbXB3aSg

W 2013 roku ukazał się debiutancki album solowy piosenkarki zatytułowany „Diabeł mi Cię dał”. W 2015 roku Iza Kowalewska wydała drugi solowy album „Nocna zmiana” Universal Music Polska. Nagrania promował singiel ”Nocna zmiana Kobiet”, który zaprezentowała w programie Must Be the Music.

29 stycznia 2016 roku wydała swój trzeci solowy album inspirowany muzyką francuską “Pod dachami Paryża”, na którym jest autorką muzyki oraz tekstów. Album wydała firma Universal Music Polska, a singiel promujący to wydawnictwo to “Los jak Zegar”.

Podczas koncertu w Kalinowym S ercu, Iza wraz z zespołem wykona utwory ze swoich płyt! Koncert odbędzie się 20 lutego.