Rafał Rokicki Trio wraz z Kuźnią Kulturalną zapraszają na wyjątkowy koncert jazzowy, który odbędzie się 4 lutego 2018 roku. Wyjątkowy dlatego, że jesteśmy wspólnotą Miasteczka Wilanów, mieszkamy w naszej wilanowskiej społeczności i chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Rafał Rokicki to pianista, kompozytor i aranżer. Jego muzyka charakteryzuje się nastrojowym poetycznym brzmieniem i bogatą dynamiką. Łączy przestrzenny jazz skandynawski ze słowiańskim romantyzmem oraz elementami jazzu nowoczesnego i third stream.

Muzyk jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał prestiżową nagrodę Jazz Performance Award. Za oceanem nagrał świetnie przyjętą płytę „G.H.R.”, a po powrocie do Polski zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Oczarował słuchaczy i krytyków. Ciepło wypowiadali się o nim Paweł Brodowski, Jan Ptaszyn Wróblewski i Tomasz Szachowski.

Rafał Rokicki koncertował w Polsce i za granicą. Od kilku lat występuje z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako Rafał Rokicki Trio. W 2014 roku z Michałem Kapczukiem (kontrabas) i Pawłem Dobrowolskim (perkusja) nagrał drugą płytę „Chopin Revisited”, zawierającą współczesne aranżacje utworów Fryderyka Chopina.

Ostatnie plany pokrzyżował Rafałowi i jego rodzinie pożar, który wybuchł w ich mieszkaniu. Na szczęście właścicieli nie było, jednak ogień i dym pochłonęły cały dobytek, w tym instrumenty muzyczne. Mieszkanie na razie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga kompletnego remontu.

W Kuźni Kulturalnej 4 lutego odbędzie się koncert charytatywny, a dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony dla Rafała Rokickiego i jego rodziny.

Podczas koncertu Rafał wystąpi z Michałem Kapczukiem, kontrabasistą i gitarzystą basowym, absolwentem Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie, wyróżnionym na licznych festiwalach w Polsce i za granicą oraz z Pawłem Dobrowolskim, perkusistą, występującym u boku Anny Marii Jopek, laureatem licznych nagród m.in. Fryderyka 2006 w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego.

RAFAŁ ROKICKI TRIO w KUŹNI KULTURALNEJ: 4 lutego 2018

Wydarzenie można połączyć z kolacją od godz. 18:30 lub przyjść wyłącznie na koncert o godz. 20:30, wtedy zapewniamy miejsca w układzie teatralnym. Bilety w cenie 100 zł do kupienia w Restauracji Kuźnia Kulturalna (ul. Kostki Potockiego 24) lub na stronie www.kuzniakulturalna.pl.