Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal wielogatunkowy, odbywający się od 2002 roku w czeskiej Ostrawie. W 2012 roku festiwal przeniesiono na obrzeża miasta, do niezwykłego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Wydarzenie zostało uhonorowane m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006. Trzy lata z rzędu (2004-2006) było też uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku.

Lineup Colours of Ostrava 2018 mocno rośnie w siłę. Niedawno ogłosili, m.in. Mura Mase i Joss Stone, a dzisiaj dostajemy kolejnego artystę – Jessie J!

Bilety można zakupić tutaj.

Jessie J naprawdę nazywa się Jessica Cornish. Dziennikarze z Wysp okrzyknęli ją brytyjską odpowiedzią na Rihannę i Pink. Zadebiutowała piosenką „Do It Like a Dude”, do której klip obejrzało na YouTube kilkanaście milionów użytkowników. Mając dwadzieścia dwa lata Jessie J zwyciężyła w plebiscycie BBC Sound of 2011.

Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej obiecującemu nowemu artyście.

– Napisała szereg przebojów największym z największych we współczesnym popie – od Justina Timberlake’a przez Alicie Keys, Chrisitnę Aguilerę, aż po Miley Cyrus – przekonywał wydawca. – Nic dziwnego, że świat show-biznesu wreszcie się o nią upomniał. Pomysłów ma tyle, co Lady Gaga, a charyzmy nie mniej niż Rihanna. Do tego głos, którym może śmiało konkurować z wyżej wspomnianymi.

Muzyka, jak zapewnia, zawsze była dla niej ważna.

– Dorastałam, słuchając Arethy Franklin, Prince’a, Michaela Jacksona i Jamesa Browna – tłumaczyła na Gigwise.com. – Stąd wziął się później mój sceniczny styl – lubię artystów, w których muzyce jest sporo funku i soulu. Wokalistka przyznaje się też do inspiracji Mariah Carey i Whitney Houston.

Prawdziwą karierę rozpoczęła pod koniec 2010 roku, debiutując singlem „Do It Like A Dude”. Kawałek dotarł do 2. pozycji listy najlepiej sprzedających się singli z wynikiem trzystu tysięcy sprzedanych kopii. – To piosenka, poprzez którą chciałam w błyskotliwy sposób powiedzieć, że jestem równa z facetami – wyjaśniała znaczenie przeboju artystka. Wideo do nagrania zamieszczone na portalu YouTube obejrzano kilkanaście milionów razy.

Utwory Jessie trafiały do Chrisa Browna, Alicii Keys, Chrisitny Aguilery, Britney Spears czy Miley Cyrus („Party In The USA”).

– Zazwyczaj piszę kawałki dla siebie, dopiero później okazuje się, że bardziej pasować będą dla kogoś innego – mówiła o tworzeniu dla innych. – Zdarzyło mi się jednak, że napisałam coś specjalnie dla Britney czy Willow Smith. Najczęściej oddaje to, co do mnie nie pasuje.

Jeszcze przed premierą długogrającej płyty, Jessie mogła poszczycić się kolejnym wyróżnieniem – Brit. Otrzymała statuetkę w kategorii wybór krytyków.