Dee Dee Bridgewater, jedna z najwybitniejszych światowych wokalistek jazzowych wystąpi razem ze swoim septetem w sali koncertowej NOSPR już 26 kwietnia.

Laureatka dwóch Nagród Grammy oraz NEA Jazz Masters Award od kilkudziesięciu lat zachwyca publiczność niesamowitym, różnorodnym głosem.

Współpracowała z największymi świata jazzu jak min. Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach. Grywała także w musicalach i produkcjach scenicznych.

Bilety dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online.

Dee Dee Bridgewater to pseudonim artystyczny Denise Eileen Garrett, amerykańskiej aktorki i wokalistki, która urodziła się w maju 1950 roku w amerykańskim Memphis. Dee Dee Bridgewater ma na swoim koncie kilkanaście albumów studyjnych, a także dwie nagrody Grammy.

Dee Dee wywodzi się z muzykalnej rodziny – matka często słuchała Elli Fitzgerald, natomiast jej ojciec, Matthew Garrett, grał na trąbce utwory takich artystów jak Booker Little, Charles Lloyd i George Coleman. Młoda artystka rozpoczęła swoją niezwykłą przygodę z muzyką już w wieku 16 lat – jako członkini żeńskiego trio śpiewała w lokalnych klubach Michigan. 2 lata później rozpoczęła studia w Michigan State University, a następnie przeniosła się do Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign.

We wczesnych latach 70. dołączyła do składu Thad Jones-Mel Lewis Jazz Orchestra jako wokalistka. To był początek jej kariery jazzowej. W tym czasie grała koncerty z takimi muzykami jak Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach.

Obecnie jest nadal aktywna muzycznie. Warto wspomnieć, że 6 lutego 2010 r. Dee Dee wystąpiła z koncertem na festiwalu Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej, gdzie otrzymała statuetkę Anioła Jazzowego. Artystka jest także zaangażowana w działalność społeczną – pełni funkcję ambasadorki Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.