WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dały doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W niniejszym przedsięwzięciu udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku, w tym dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” – Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z – nominowanym za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

TRASA KONCERTOWA LUTY ’18:

o8_o2_2o18 Jazz Cafe, Łomianki // o9_o2_2o18 ZOK, Zielona Góra // 1o_o2_2o18 Jazz Club Pod Filarami, Gorzów Wielkopolski // 11_o2_2o18 Studio Koncertowe im. Agnieszki Osieckiej, Warszawa // 12_o2_2o18 Koncert zamknięty, Warszawa // 15_o2_2o18 Frankfurt Nad Odrą // 16_o2_2o18 Wadowickie Centrum Kultury, Wadowice // 17_o2_2o18 MOK „Amfiteatr”, Radom // 18_o2_2o18 Studio Koncertowe Radia Wrocław // 19_o2_2o18 Jazz Club a’Propos, Wałbrzych // 2o_o2_2o18 Filharmonia Łódzka, Łódź // 21_o2_2o18 Jazz Od Nova, Toruń

Niewątpliwie dużą niespodzianką jest pojawienie się na płycie jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie – Chrisa Pottera, artysty z jazzowego Olimpu. Jego imponujący ton można usłyszeć w utworze promującym album – „The Way”, do którego oryginalne partie na saksofonie tenorowym oraz klarnecie basowym zarejestrował w nowojorskim studio.