Gala rozdania nagród GRAMMY coraz bliżej. W tym roku święto muzyki odbędzie się w Nowym Jorku już 28 stycznia.

Jak to bywa co roku, w sieci pojawiają się plotki o gwiazdach jakie wystąpią podczas gali. Akademia właśnie potwierdziła takich artystów jak: Luis Fonsi, Daddy Yankee, Kesha, SZA czy Bruno Mars z Cardi B. Wcześniej ogłoszono takich wykonawców jak Childish Gambino, Lady Gaga, Little Big Town, Patti LuPone, P!Nk i Ben Platt. Dodatkowo zobaczymy także Alessia Cara, Logic i Khalid. Wszystko ze względu na ich pierwsze nominacje do tej prestiżowej nagrody.

Pięciokrotny zwycięzca GRAMMY Bruno Mars jest nominowany w takich kategoriach jak: Album Of The Year and Best R&B Album za „24K Magic”, Record Of The Year za „24K Magic” i Song Of The Year, Best R&B Performance i Best R&B Song za „That’s What I Like”.

Tegoroczna debiutantka Cardi B otrzymała dwie nominacje za utwór „Bodak Yellow” w kategoriach Best Rap Performance and Best Rap Song.

Tegoroczny debiutant Khalid również został nominowany w pięciu kategoriach: Best New Artist, Song Of The Year i Best Music Video za „1-800-273-8255”, Best R&B Song za „Location” i Best Urban Contemporary Album za „American Teen”. Cara zdobyła cztery nominacje w tym roku: Best New Artist, Song Of The Year, Best Music Video za „1-800-273-8255” oraz Best Pop Duo/Group Performance za kolaboracje z Zedd w utworze „Stay”.

SZA zdobyła pięć nominacji: Best New Artist, Best R&B Performance za „The Weekend”, Best R&B Song za „Supermodel”, Best Urban Contemporary Album za „Ctrl” i Best Rap/Sung Performance za „Love Galore”.

Całą galę poprowadzi James Corden, a odbędzie się ono w Madison Square Garden w Nowym Jorku już 28 stycznia.