Występowała i nagrywała wspólnie z takimi sławami, jak m.in.: Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat, i wreszcie spotkanie z samą Urszulą Dudziak, która podbiła serca widzów swoimi brawurowymi występami wraz z jej 16 osobowym zespołem w programie „Bitwa na Głosy”.

Czołowa postać współczesnej wokalistyki Urszula Dudziak wystąpi już dzisiaj o 20:30 w Kuźni Kulturalnej w Warszawie.

Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią która obdarza zgromadzoną publiczność. 8 marca 2012 roku ukazała się jej długo wyczekiwana biograficzna książka „Wyśpiewam wam wszystko”, która szturmem zdobyła serca czytelniczek i czytelników stając się książkowym hitem tego sezonu. W minionym roku Artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat album studyjny “Wszystko Gra”. 13 września ukazał się on nakładem wydawnictwa Kayax.

Skład zespołu: Urszula Dudziak – wokal // Jan Smoczyński – akordeon // Łukasz Poprawski – saksofon // Robert Cichy – gitary // Krzysztof Pacan – gitara basowa // Tomasz Torres – cajon