You Are The Reason” został skomponowany przez Scotta we współpracy z Jonem Maguirem oraz Corey Jamesem Sandersem. Reżyserem teledysku jest Frank Borin.

You Are The Reason miała być początkowo o czymś zupełnie innym niż jest teraz. Ale w trakcie komponowania zdaliśmy sobie sprawę, że każdy związek przechodzi prędzej czy później trudny okres, który po prostu trzeba przetrwać, bo uczucie do tej drugiej osoby zwycięża wszystko. Ta piosenka jest podziękowaniem dla wyjątkowych osób w moim życiu, za to że w nim są”- wyjaśnia artysta.

Za brzmienie płyty Only Human” odpowiedzialna jest grupa producentów: Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio, Oak Felder, Oscar Gorres oraz Phil Paul.

Premiera albumu planowana jest na 9 marca.

Płyta zawiera 13 kompozycji i jeden remix, w tym dotychczasowe przeboje artysty jak „Dancing On My Own” oraz „Rhythm Inside”, a także wyjątkową akustyczną wersję „Not Dark Yet” Boba Dylana.

„Tworząc ten album chciałem, by połączył ludzi na całym świecie poprzez moje prywatne doświadczenia. Jeśli choć jedna osoba poczuje się zainspirowana, albo wywołam uśmiech na czyjejś twarzy, wtedy wszystkie moje przeżycia były tego warte” – wyznaje Calum Scott.

Calum Scott, finalista brytyjskiej edycji programu Mam Talent (Britain’s Got Talent) z 2015r., w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji utworu Robyn – „Dancing On My Own”. Piosenka do tej pory przekroczyła 550 MLN streamów na Spotify i 235 MLN odsłon na YT! Calum Scott w 2016r. otrzymał również nominację do Brit Award w kategorii „Best Single”.