Anita Baker ma smutną wiadomość dla swoich fanów. Na szczęście będziemy mieli okazję zobaczyć ją na żywo ten ostatni raz.

W 2018 roku minie czternaście lat od premiery „My Everything”, ostatniego materiału studyjnego amerykańskiej piosenkarki. To jak dotąd najdłuższa przerwa tego typu w karierze Anity Baker i jeśli mieliście co do niej złe przeczucia, niestety musimy je potwierdzić. Artystka opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Twitterze informację o zakończeniu kariery.

Jest tak dużo okazji, żeby świętować z wami w 2018 roku! Za 25 dni moje 60. urodziny, pożegnalna trasa koncertowa, która rozpocznie się w marcu. Zabawmy się!

Po ponad 30 latach burzliwej kariery wokalistka postanowiła pożegnać się z fanami. Zdobywczyni ośmiu nagród Grammy i autorka takich hitów jak „Sweet Love”, „Giving You the Best That I Got”, „I Apologize” uznała, że najwyższy czas na powiedzenie ostatniego słowa. Artystka poinformowała o planach marcowej trasy koncertowej „Farewell Concert Series”. Nie podała jednak konkretnych terminów koncertów.